Size En İyi Teklif ve Çalışmaları Sunarak İşletmenizin Potansiyelini %80 oranında arttırmak için buradayız…

PEGGA Yazılım

Google Haritalar Artık Toplu Taşıma ve Yürüyüş Yollarını da Arabalara Alternatif Olarak Sunacak

Google’ın blog gönderisine göre Google Haritalar’da belirli durumlarda araç yolculuklarına alternatif toplu taşıma ya da yürüyüş yolları önerilecek.

Google Haritalar, seyahat süreçlerinde alternatif ulaşım yöntemlerini teşvik etmek amacıyla yeni bir özellik sunmaya başlıyor. Bu özellik, sürüş rotalarının yanı sıra yürüme ve toplu taşıma rotalarını da sunarak kullanıcılarına daha çevreci ve pratik seyahat seçenekleri sunacak.

Yeni özellik sayesinde, sürücüler yolculuklarını planlarken sürüş rotalarına ek olarak yürüyüş veya toplu taşıma seçeneklerini de görebilecekler. Örneğin, bir sürücü Beşiktaş’tan Kadıköy’e gitmek istediğinde, sürüş rotası yanı sıra vapur gibi toplu taşıma seçeneklerini de görebilecek.

Alternatif rotaların ayrı bir sekmesi olacak

alternatif rota google haritalar

Alternatif rotalar, kullanıcıların erişebileceği ayrı bir sekmede sunulacak ve her bir alternatifin araç sürmekten daha hızlı olup olmadığı konusunda bilgi verilecek. Bu yenilik, daha düşük karbon emisyonu sağlamak amacıyla geliştiriliyor.

Google’ın blog gönderisine göre, bu özellik ilk etapta Amsterdam, Barselona, Londra, Montreal, Paris, Roma, Sydney, Brüksel, Budapeşte, Köln, Hamburg, Madrid, Melbourne, Milano, Münih, Viyana ve Zürih gibi büyük şehirlerde kullanıma sunulacak. Ayrıca, Google Haritalar uzun mesafeli otobüs ve tren seferleri hakkında da bilgi verebilecek.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir