Size En İyi Teklif ve Çalışmaları Sunarak İşletmenizin Potansiyelini %80 oranında arttırmak için buradayız…

PEGGA Yazılım

YouTube, Reklamverenler İçin YouTube Select Shorts’u Tanıttı

YouTube, reklamverenlere yönelik yeni hizmeti YouTube Select Shorts seçeneğini tanıttı. Böylece Shorts videolarında daha odaklı reklamlar gösterilebilecek.


Sosyal medya platformlarının en büyük gelir kaynaklarından biri olan reklamlar, firmaların yeni alternatif yöntemler geliştirmeye başladığı bir alan haline geldi. YouTube da bu trende uyarak kısa videoların arasına reklamlar yerleştirmek için “YouTube Select Shorts” adlı bir uygulama duyurdu.

YouTube Select Shorts, reklamverenlere en iyi performans gösteren beş kategoriden istediklerinde reklamlarını gösterebilme imkanı sunuyor. Bu kategoriler eğlence, güzellik, moda ve yaşam, yemek ve tarifler, oyun ve otomobil olarak belirlendi. Yeni sistem sayesinde, Shorts videoları daha niş veya daha hedefe yönelik olarak yayımlanabilecek, bu da reklamverenlere daha fazla kontrol imkanı sağlayacak.

Reklamlar üzerinde daha çok kontrol mümkün olacak

youtube shorts

YouTube’a göre her ay 2 milyar abone Shorts videoları izliyor ve TV uygulamasında da Shorts izlenme oranları büyük bir artış gösteriyor. Bu kısa videolar ayrıca CTV uygulamalarında da gösteriliyor. Konuyla ilgili olarak, YouTube bir de “Etkili reklamın ABC’si” adlı ipuçları paylaştı ve bu özel kısım, Shorts videoları ile en yüksek başarıya ulaşmak isteyenler için yönlendirmeler içeriyor. Bu yeni reklam formatı, reklamverenlerin daha hedefe odaklı olmasını sağlayarak dikkat çekiyor.

Son dönemde görülen farklı reklam stratejilerinden biri olan Select Shorts, doğrudan şirket logolarını görmek yerine daha bağ kurulabilir karakterlerin yer aldığı içerikleri başarıya ulaştırabilir. Birçok sosyal medya platformu da yeni reklam yerleştirmeleri üzerinde çalışırken, bazıları yapay zeka gibi gelişmiş teknolojileri de kullanarak bu alanda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir