Size En İyi Teklif ve Çalışmaları Sunarak İşletmenizin Potansiyelini %80 oranında arttırmak için buradayız…

PEGGA Yazılım

Meta AI Kullanıma Sunuldu: Çok Sayıda Yapay Zekâ Özelliği Ücretsiz Olarak Tek Pakette!

Yapay zekâ yarışını kazanmaya kafayı takmış olan Meta, İsviçre çakısı gibi bir asistan ortaya koydu.

Meta, yapay zeka üzerine odaklanarak kullandığımız akıllı aksesuarlara ve ev robotlarına çevre algılama yetenekleri kazandıracak yeni bir sistem duyurdu. Bu teknoloji, akıllı gözlüklerin bile görsel hafızaya sahip olabileceğini ve günlük hayatta nasıl fayda sağlayabileceğini gösteriyor.

Ancak Meta, uzun vadeli planlarını anlatırken kısa vadeli yapay zeka planlarını da ihmal etmiyor. Şirketin kurucusu Mark Zuckerberg, Meta AI Asistanı’nı ve Llama 3 modelini duyurarak bu alandaki adımlarını açıkladı. Llama 3, şimdiye kadar ki en yetenekli dil modeli olarak belirtilirken, Meta AI Asistanı da bu modelden güç alıyor.

Meta AI Asistanı, cebinizde ve bilgisayarınızda her zaman ücretsiz.

Meta AI

Küresel çapta aşamalı olarak erişime açılan Meta AI, Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi uygulamalarda kullanılabiliyor. Meta AI, tavsiyelerde bulunabiliyor, matematik sorularını yanıtlayabiliyor, danışman olarak hizmet verebiliyor ve hatta arkadaşlarınızla buluşma yeri seçiminde yardımcı olabiliyor.

Hizmetin bilgisayar üzerinde de erişilebilir olması için meta.ai sitesi kullanıma sunuldu. Henüz ülkemizde erişime açık olmasa da, yayıldığı zaman büyük ilgi göreceği düşünülüyor. Kullanıcılar hesaplarına giriş yaptıklarında sohbetleri kaydedebilecekler ve asistan gerçek zamanlı veri kullanarak sorulara yanıt verecek.

Meta AI

Meta AI, Midjourney’den alışık olduğumuz /imagine komutuyla görsel oluşturmayı sağlıyor. Ayrıca oluşturulan görselleri canlandırmak da mümkün. Meta AI, dünya genelinde herkesin kullanabileceği en gelişmiş ve ücretsiz yapay zeka aracı olma hedefi taşıyor, ancak kullanıma aşamalı olarak açılıyor.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir