PEGGA Yazılım ve Web Hizmetleri olarak sizleri dijital çözümlere ulaşmanıza öncülük ediyoruz.

İletişim

Location

Şekerhane mah. Ali İmam sk. No:37 PEGGA Yazılım, Alanya/Antalya

YouTube Music hizmeti, Google’a ait olan YouTube tarafından 2015 yılında kullanıma sunuldu. Spotify rakibi dijital müzik servisi, yeni özellikleri ile son aylarda bir hayli adından söz ettirmeye başladı ve milyonlarca yeni kullanıcı kazandı.

Rekabet edebilmek için sürekli olarak güncelleme yayınlanan uygulamaya şimdi ise yapay zeka destekli bir özellik ekleniyor. Bu özellik, kullanıcılara “ne gerek vardı?” dedirtti. İşte yeniliğin detayları…

YouTube Music ‘teki oynatma listesine kapak fotoğrafı bulamayanlara müjde! İşte yeni özellik

YouTube, resmi blog sayfası üzerinden yaptığı duyuruyla YouTube Music’in yeni özelliğini duyurdu. Oldukça dikkat çeken bu özellik, yapay zeka desteği ile çalma listeleri için kapak fotoğrafı oluşturmayı sağlıyor.

Aktarılan bilgilere göre yapay zeka ile oynatma listesi kapağı oluşturma özelliği, İngilizce dil kullanan ABD’li kullanıcılara test edilme amacıyla sunuldu. Türkiye ile birlikte diğer ülkelerde ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik bilinmiyor. Tahminler önümüzdeki ayları işaret ediyor.

Yapay zeka destekli bu özelliğin hangi resim modelinden yardım aldığı bilinmiyor fakat Google’a ait olan Google Imagen olması kuvvetle muhtemel. Bu resim modeli daha önce başarılı işlere imza atarak öne çıkmayı başardı.

YouTube Music yapay zeka ile oynatma listesi kapağı nasıl oluşturulur?

  • 1. Adım: YouTube Music uygulamasına giriş yapın.
  • 2. Adım: Kapak oluşturmak istediğiniz oynatma listesine girin.
  • 3. Adım: Çalma listesini düzenleme anlamına gelen Kalem simgesine dokunun.
  • 4. Adım: Çalma listesinin kapağına dokunun.
  • 5. Adım: Görsel oluşturmak için bir kategori seçin.
  • 6. Adım: Kapak görselinin oluşmasını bekleyin.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni özelliği kullanacak mısınız? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir